Xiaomi Mi 11: Nový špičkový smartphone pre 2021

Vďaka veľkému displeju ponúka Xiaomi Mi 11 aj vysokú kapacitu batérie – 4600mAh. Táto batéria by mala poskytnúť dostatočnú výdrž a možno očakávať, že by mala vydržať aj celý deň pri normálnom používaní. Okrem toho podporuje aj rýchle nabíjanie a bezdrôtové nabíjanie.

Pokiaľ ide o dizajn, Xiaomi Mi 11 je veľmi elegantný smartphon. Má hladké a zaoblené hrany s kovovým rámečkom a sklom na prednej aj zadnej strane. Zadná strana je vyrobená z matného skla, ktoré má zaujímavý farebný odlesk. Celkový vzhľad je veľmi premium a pôsobivý.

Xiaomi Mi 11: Výkon a fotoaparát

Xiaomi Mi 11 je vybavený procesorom Qualcomm Snapdragon 888, ktorý je považovaný za jeden z najvýkonnejších procesorov pre smartphony na trhu. S týmto procesorom nebudú žiadne problémy s výkonom – dokáže bez problémov zvládnuť náročné úlohy a hry. Okrem toho je smartphon vybavený 8 GB RAM a 128 GB/256 GB internou pamäťou, čo by malo byť dostatočné pre všetky potrebné aplikácie a dáta.

Fotoaparát je samozrejme jednou z kľúčových funkcií smartphonu. Xiaomi Mi 11 má na zadnej strane hlavný objektív s rozlíšením 108 MP, ktorý poskytuje skvelé a detailné fotografie. Okrem toho je tu aj ultraširokouhlý objektív s rozlíšením 13 MP a makro objektív s rozlíšením 5 MP. Na prednej strane sa nachádza 20 MP selfie fotoaparát.

Xiaomi Mi 11: Softvérové funkcie

Ak je niečo, čo Xiaomi Mi 11 robí skutočne výnimočným, sú to jeho softvérové funkcie. Smartphon je vybavený operačným systémom Android 11 s nadstavbou MIUI 12 od Xiaomi. Ponúka množstvo prispôsobiteľných nastavení a funkcií, ktoré umožňujú užívateľom prispôsobiť si svoj smartphon podľa svojich potrieb. Okrem toho podporuje aj funkcie umelou inteligenciou, ako napríklad rozpoznanie tváre a odtlačkov prstov pre bezpečné odomknutie.

Ďalšou skvelou funkciou je podpora 5G sietí. Xiaomi Mi 11 podporuje vysokorýchlostné pripojenie 5G, čo znamená rýchle internetové pripojenie a bezproblémové streamovanie videí a hier. Je tiež kompatibilný s Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.1.

Xiaomi Mi 11: Cena a dostupnosť

Xiaomi Mi 11 je dostupný vo viacerých variantoch a farbách. Cena sa pohybuje od 749 eur za 8 GB RAM/128 GB verziu až po 899 eur za 8 GB RAM/256 GB verziu. Je možné ho zakúpiť cez oficiálnu webovú stránku Xiaomi alebo prostredníctvom iných autorizovaných predajcov. Stojí za zmienku, že ceny sa môžu líšiť v závislosti od miesta a predajcu.

V záverečnom hodnotení je Xiaomi Mi 11 skutočne revolučný smartphon, ktorý prináša niekoľko výnimočných funkcií a výkonu. Svojim dizajnom a špecifikáciami osloví širokú škálu zákazníkov a ponúka veľa za rozumnú cenu. Ak hľadáte nový smartphon so skvelým výkonom a fotoaparátom, vysokým displejom a množstvom softvérových funkcií, určite by ste si Xiaomi Mi 11 mali vyskúšať.

Čo si myslíte o novom Xiaomi Mi 11? Chystáte sa ho zakúpiť? Dajte nám vedieť vo svojich komentároch!