Štýlové a funkčné sportové hodinky pre každého športovca

Športové hodinky sú špeciálne navrhnuté pre športovcov, ktorým poskytujú viac ako len čas. Sú vybavené rôznymi funkciami, ktoré vám umožňujú sledovať rýchlosť, vzdialenosť, tepovú frekvenciu, spálené kalórie a ďalšie dôležité údaje. Okrem toho sú tieto hodinky odolné voči vode a odolávajú náročným podmienkam a tréningovým oblečením. Športové hodinky sú tiež štýlovým doplnkom, ktorý môžete nosiť počas zvyšku dňa, nielen pri športe.

Kľúčové vlastnosti dobrých športových hodiniek

Pri výbere športových hodiniek je dôležité zvážiť niekoľko kľúčových vlastností. Medzi ne patria:

 1. GPS – GPS systém v hodinkách vám umožňuje sledovať vzdialenosť a trasu vášho tréningu. Tento údaj je dôležitý najmä pre bežcov, cyklistov a turistov.

 2. Vodeodolnosť – Ak sa chystáte používať hodinky v blízkosti vody, je dôležité, aby boli odolné voči vode. Hodinky s vodeodolnosťou 5 ATM sú vhodné na plávanie a potápanie.

 3. Tepová frekvencia – Monitorovanie tepovej frekvencie je dôležité pre kontrolu a optimalizáciu vášho tréningu. Hodinky s optickým snímačom tepovej frekvencie na zápästí sú najpohodlnejšou voľbou.

 4. Výdrž batérie – Je dôležité, aby vaše hodinky vydržali počas celého vášho tréningu a aj niečo navyše. Vyberte si hodinky s dostatočne dlhou výdržou batérie.

 5. Funkcie smartfónu – Niektoré športové hodinky umožňujú pripojenie k vášmu smartfónu a ovládanie rôznych aplikácií a funkcií priamo z hodiniek.

Vyberte si športové hodinky podľa svojich potrieb

Každý športový nadšenec má svoje vlastné potreby a preferencie, preto sme pre vás pripravili výber najlepších športových hodiniek na trhu v rôznych cenových kategóriách, aby ste si mohli vybrať tú správnu voľbu pre seba.

 1. Najlepšie hodinky pre bežcov: Garmin Forerunner 245 Music
 2. GPS s funkciou merania výškového profilu
 3. Monitorovanie tepovej frekvencie na zápästí
 4. Ukladanie hudby priamo do hodiniek
 5. Výdrž batérie až 7 dní

 6. Najlepšie hodinky pre plavcov: Garmin Swim 2

 7. Monitorovanie plaveckých dĺžok a štýlovo
 8. Odolné voči vode až do hĺbky 50 metrov
 9. Automatické rozpoznávanie štýlov plávania
 10. GPS a monitorovanie srdečného tepu

 11. Najlepšie hodinky pre cyklistov: Wahoo Elemnt Bolt

 12. Jednoduchá navigácia pomocou GPS
 13. Sledovanie rýchlosti, vzdialenosti a prevýšenia
 14. Kompatibilný s populárnymi cyklistickými aplikáciami
 15. Výdrž batérie až 15 hodín

 16. Najlepšie hodinky pre fitness: Fitbit Versa 3

 17. Sledovanie fyzickej aktivity, krokov a spálených kalórií
 18. Monitorovanie stavu spánku a stresu
 19. Integrovaný integrovaný hlasový asistent Amazon Alexa a Google Assistant
 20. Bezplatné aplikácie pre tréning a cvičenia

 21. Najlepšie hodinky pre outdoorové aktivity: Suunto 9 Baro

 22. Extrémne odolné dizajn pre náročné podmienky
 23. Časovač batérie až na 120 hodín
 24. GPS a navigácia súčasne
 25. Vodemodolnosť až do hĺbky 100 metrov

Čo hovoria odborníci o športových hodinkách?

Odborníci vo svete športu neraz zdôrazňujú dôležitosť športových hodiniek pri tréningu a športe. Niektorí z nich dokonca tvrdia, že športové hodinky sú jedným zo základných nástrojov každého športovca. Možnosť monitorovať svoj tréning a zlepšovať sa pomocou dát môže zmeniť váš prístup k športu a viesť k dosiahnutiu lepších výsledkov.

Peter, profesionálny maratónec hovorí: „Svoje športové hodinky nosím vždy so sebou. Monitorovanie srdcovej frekvencie a tempa mi pomáha udržiavať si správny rytmus počas bežeckého tréningu a zlepšovať sa každým behom.“

Katka, profesionálna plavkyňa, pridáva: „Hodinky s odolnosťou voči vode sú pre mňa nevyhnutnosťou. Môžem sledovať svoje plavecké tréningy a uplatniť si v nich rôzne techniky. Bez športových hodiniek by som nebola schopná sledovať svoj pokrok a dosiahnuté výsledky.“

Nájsť tú správnu voľbu pre vás

Pri výbere športových hodiniek nezabudnite zvážiť svoje športové preference, potreby a rozpočet. Existuje množstvo ďalších hodiniek na trhu s rôznymi úžasnými funkciami a štýlovým dizajnom. Bez ohľadu na to, či ste bežec, plavec, cyklista, fitnes nadšenec alebo outdoorový dobrodruh, športové hodinky vám pomôžu sledovať váš pokrok, zlepšovať sa a dosahovať svoje ciele. Vyberte si svoju ideálnu voľbu ešte dnes a uvidíte, ako vám športové hodinky môžu uľahčiť život.