RTX 4090 – Najnovšia generácia grafických kariet od Nvidie

RTX 4090 je najnovšou prírastkom do radu grafických kariet od Nvidie. Sľubuje vylepšenú výkonovú efektivitu, lepšiu grafiku a nové technológie, ktoré vám umožnia zažiť realistické herné a grafické prostredie. Popri svojich herných vlastnostiach je RTX 4090 určený aj pre profesionálov, ktorí potrebujú výkonný hardware na prácu s 3D modelovaním, animáciou a renderovaním.

Technické špecifikácie RTX 4090

  • Architektúra: Ampere GPU
  • Počet jadier: 10752 CUDA jadier
  • Výpočtová sila: 39,2 teraflopov
  • Pamäť: 24 GB GDDR6X s frekvenciou 19,5 Gb/s
  • Šírka pamäťového rozhrania: 384-bitové
  • Rozhranie: PCI Express 4.0
  • Podpora Ray Tracingu: Áno
  • Podpora DLSS: Áno
  • TDP: 350 W
  • Cena: 2499 dolárov

Dosiahnutie realistických herných zážitkov s RTX 4090

RTX 4090 prináša množstvo nových funkcií a technológií, ktoré vám umožnia dosiahnuť ešte lepšie herné výsledky. Tu sú niektoré z najzaujímavejších vlastností RTX 4090:

Ray Tracing

Ray Tracing je technológia, ktorá simuluje realistické osvetlenie a tieňovanie vo virtuálnom prostredí. S podporou Ray Tracingu v RTX 4090 budú hry vyzerať úžasne s detailnou grafikou a realistickými efektmi. Budete mať pocit, že ste súčasťou hry.

Deep Learning Super Sampling (DLSS)

DLSS je technológia, ktorá využíva umelú inteligenciu na vylepšenie výkonu a kvality grafiky. V kombinácii s RTX 4090 vám umožní hrať hry vo vyššom rozlíšení bez toho, aby ste stratili snímkovú frekvenciu. To znamená, že budete mať hladší obraz a viac detailov vo svojich obľúbených hrách.

Vylepšená výkonová efektivita

RTX 4090 prináša vylepšenia v oblasti výkonovej efektivity, čo znamená, že môžete očakávať vysoký výkon pri nižšej spotrebe energie. To je veľmi dôležité pre hráčov aj profesionálov, pretože títo používatelia potrebujú grafickú kartu, ktorá je spoľahlivá a energeticky efektívna.

Podpora VR

Ak patríte medzi fanúšikov virtuálnej reality, RTX 4090 určite nebude sklamaním. S podporou VR vám umožní zažiť hry a aplikácie VR v úplne novom leveli. Budete mať pocit, že sa ocitáte uprostred herného sveta.

Nový level 3D modelovania a renderovania

Profesionáli, ktorí sa venujú 3D modelovaniu, animácii a renderovaniu, budú mať veľkú radosť z RTX 4090. S svojím vysokým výkonom a pamäťou, RTX 4090 vám umožní pracovať s veľkými a zložitými modelmi bez sebemenších problémov. Navyše, podpora Ray Tracingu a DLSS prinesie vašim vizualizáciám úplne nový level realismu.

Cena a dostupnosť

RTX 4090 bude dostupná na trhu od septembra 2021 a jej odhadovaná cena je 2499 dolárov. Je to prémiová karta, ktorá je určená pre náročných hráčov a profesionálov, takže cena je primeraná k jej výkonnosti a funkciám.

Záver

RTX 4090 od Nvidie je bezpochyby jeden z najlepších grafických kariet, ktoré sa nachádzajú na trhu. S novými funkciami a technológiami vám umožní dosiahnuť realistické herné a pracovné prostredie. Bez ohľadu na to, či ste hráč alebo profesionál, RTX 4090 je investíciou, ktorá vám poskytne výnimočný výkon a grafiku.