iphone 12 mini: Kompletný prehľad o najmenším iPhonu spoločnosti Apple

V roku 2020 spoločnosť Apple predstavila štvoricu nových modelov iPhone 12, medzi ktorými sa nachádza aj najmenší z nich – iPhone 12 mini. Tento smartfón si okamžite získal obrovskú popularitu pre svoju kompaktnú veľkosť a vysoko výkonné funkcie. S rozmernosťou 131,5 x 64,2 x 7,7 mm a váhou iba 133 gramov je iPhone 12 mini najľahší a najtenší z celého radu iPhone 12.

Dizajn a displej

iPhone 12 mini sa vyznačuje moderným a elegantným dizajnom, ktorý sme od spoločnosti Apple očakávali. Je vyrobený z kvalitného hliníka a skla Ceramic Shield, ktoré je na prednej a zadnej strane oveľa odolnejšie voči rozbitiu, ako u predchádzajúcich modelov iPhonu. Displej s uhlopriečkou 5,4 palca je vybavený technológiou Super Retina XDR s HDR10 a Dolby Vision supportom, čo zaručuje jasný a farebný obraz. S rozlíšením 1080 x 2340 pixelov sa môžete tešiť na ostré detaily vo filme, fotografii aj pri bežnom používaní zariadenia.

Špičkový výkon

Aj keď je iPhone 12 mini najmenší z celého radu iPhone 12, jeho výkon je obdivuhodný. Je poháňaný procesorom Apple A14 Bionic, ktorý je momentálne najvýkonnejší na trhu. Táto štvorjadrová čipová sada s 12-jadrovým GPU prináša ohromujúce výsledky vo výkonnosti aj pri spracovaní grafiky. Súčasťou zariadenia je aj Neural Engine druhej generácie, ktorý robí iPhone 12 mini ideálnym aj pre náročnejších používateľov, ako sú herní nadšenci či grafici.

Fotoaparát

Fotoaparát je jednou z hlavných funkcií, ktorú používatelia berú do úvahy pri výbere smartfónu. Aj tu si iPhone 12 mini stojí pekne v prvej rade. Na zadnej strane zariadenia je dvojitý fotoaparát s rozlíšením 12 MP. Je vybavený technológiou Smart HDR 3, ktorá dokáže vďaka jej pokročilému algoritmu vytvoriť nádherné fotografie s bohatými farbami a detailmi. Fotoaparát navyše podporuje natáčanie videa vo formáte 4K s Dolby Vision HDR, čo je vynikajúce pre amatérskeho filmára.

Bezpečnosť a konektivita

Rozpoznávanie tváre Face ID je kľúčom k bezpečnosti zariadenia iPhone 12 mini. Táto technológia využíva senzory TrueDepth kamery na prednej strane smartfónu, ktoré sú schopné rozpoznať vašu tvár a odomknúť zariadenie v priebehu zlomku sekundy. Bezpečnosť je jednou z priorit Apple a Face ID je jedným z dôvodov, prečo sa mnoho používateľov rozhoduje pre produkty tejto spoločnosti.

Čo sa týka konektivity, iPhone 12 mini je vybavený WiFi 6, ktoré zaručuje rýchlejšie a stabilnejšie pripojenie k internetu. Samozrejmosťou je tiež podpora Bluetooth 5.0 a NFC pre jednoduché párovanie s ďalšími zariadeniami.

Batéria a výdrž

Aj keď je iPhone 12 mini najmenší z celého radu iPhone 12, jeho batéria je dosť spoľahlivá. Sťažovať sa určite nebudete, pretože zariadenie ponúka dostatočnú kapacitu, aby zvládlo celý deň bežného používania. Podľa oficiálnych špecifikácií Apple má iPhone 12 mini batériu s kapacitou 2227 mAh, čo je nižšie oproti ostatným modelom iPhone 12. Napriek tomu je výdrž na špičkovom úrovni a podporuje rýchle nabíjanie, čo znamená, že sa nemusíte báť o vybitú batériu.

iOS 14

iPhone 12 mini je samozrejme vybavený najnovším operačným systémom od Apple – iOS 14. Tento systém prináša mnoho vylepšení a nových funkcií, ktoré robia používanie zariadenia ešte intuitívnejším a pohodlnejším. Medzi najväčšie novinky patrí Plošné widgety, Aplikácie App Library, Picture-in-Picture mód a mnohé ďalšie. S iOS 14 budete mať skvelý zážitok pri používaní iPhone 12 mini.

Cena a dostupnosť

Cena je rozhodujúcim faktorom pri rozhodovaní o kúpe nového smartfónu. iPhone 12 mini nie je najlacnejším zariadením na trhu, ale za jeho vysokú kvalitu a výkon určite stojí. Ceny sa môžu líšiť v závislosti na vybranej pamäťovej kapacite a predajcovi, ale všeobecne sa pohybujú v rozmedzí od 799 eur za základný model s 64 GB pamäťou. iPhone 12 mini je dostupný vo viacerých farbách, ako sú biela, čierna, modrá, zelená a (PRODUCT)RED.

Záver

iPhone 12 mini je pre tých, ktorí preferujú kompaktný smartfón, príjemným prekvapením. Napriek svojej malorozmernosti je plný výkonných funkcií, ktoré zaručujú plynulý a rýchly zážitok. Jeho fotoaparát, dizajn, výkon a výdrž na batériu ste určite ocenia. Ak hľadáte najmenší iPhone s maximálnym výkonom, iPhone 12 mini je pre vás tou správnou voľbou.

Nezmeškajte príležitosť zažiť rozdiel, ktorý prináša iPhone 12 mini. Objednajte si ho ešte dnes a nebudete ľutovať!