iPhone 11 mini: Funkcie, výhody a nevýhody

iPhone 11 mini je najmenší model z rady iPhone 11, ktorý môžete momentálne zakúpiť. Jeho podrozmerne menšia veľkosť je veľmi príťažlivá pre tých, ktorí preferujú kompaktný telefón. Displej je veľký 5,4 palca s rozlíšením 2340 x 1080 pixelov. Jeho veľkosť znamená, že je ľahký a ľahko sa používa jednou rukou.

Design a Farby

iPhone 11 mini je k dispozícii v nasledujúcich farbách:
– čierna
– zelená
– modrá
– žltá
– fialová
– (PRODUCT)RED

Apple je známy pre svoj minimalistický a elegantný dizajn a iPhone 11 mini nie je výnimkou. Je vyrobený z odolného skla na prednej aj zadnej strane s rámikmi z hliníka.

Displej je vyrobený z super odolného skla a je schopný odolať vode aj prachu. Na prednej strane sa nachádza výrez pre selfie kameru a senzory Face ID. Na spodnej strane telefónu sa nachádza konektor Lightning, reproduktor a priestor pre SIM kartu. Na boku telefónu je tlačidlo napájania a hlasitosťou.

Kamery

iPhone 11 mini je vybavený dvoma kamerami na zadnej strane telefónu. Hlavná kamera má rozlíšenie 12 MP a disponuje optickou stabilizáciou obrazu. Má tiež široký otvor clony pre lepšie zachytenie svetla pri fotografovaní v slabých svetelných podmienkach. Druhá kamera je ultraširoká s rozlíšením 12 MP a umožňuje zachytiť širší uhol pohľadu na fotografie.

Na prednej strane telefónu sa nachádza 12 MP selfie kamera. Táto kamera je tiež schopná fotografovať v záberoch širšieho uhla, čo je skvelé pre skupinové selfie alebo včlenenie viacerých objektov do jednej fotky.

Výkon

iPhone 11 mini je poháňaný nejnovější jednočipový systém A13 Bionic od společnosti Apple. Tento čip je vyrobený na 7nm sprievodných radov a ponúka vysoký výkon a úsporu energie. Výsledkom je plynulé používanie, rýchle spúšťanie aplikácií a dlhá výdrž batérie.

Batéria

Batéria iPhone 11 mini je s kapacitou 1821 mAh, čo síce nie je veľké číslo, ale vďaka optimalizácii hardvéru a softvéru dokáže poskytnúť dostatočnú výdrž. Apple tvrdí, že vám iPhone 11 mini vydrží až 10 hodín prehliadanie internetu alebo sledovanie videí.

Day to day použitie

  • Spóločenské siete
  • Práca na cestách
  • Zábava voľného času
  • Produktivita v práci

Porovnanie s ostatnými modelmi

Samsung S10 Mini
Google Pixel 4A
OnePlus 7 pro

Recenzie od používateľov

Medzi používateľmi je iPhone 11 mini obľúbený pre svoju malú a ľahkú veľkosť, kvalitný displej a výkonnú kameru. Viacerí chvália výdrž batérie a poukazujú na ľahkosť používania jednou rukou. Negatívne recenzie zaznamenávame týkajúce sa vysokej ceny a nedostatku 5G pripojenia.

Podľa môjho osobného názoru je iPhone 11 mini výbornou voľbou pre tých, ktorí preferujú kompaktný telefón a zároveň nechcú stratiť výkon a kvalitu, ktorú očakávame od zariadení Apple. Jeho malé rozmery a veľké funkcionality ho robia skvelým spoločníkom pre každodenné používanie.

Otázky? Máte viac otázok o iPhone 11 mini? Neváhajte sa pýtať! Sami sa následne rozhodnite, či je tento smartfón pre vás.